Aile Danışmanlığı

      

     

Oryantasyon Çalışmaları

Okulumuza yeni başlayan çocuklarımızın ilk haftalarında okula uyumlarını destek olmak amacıyla hazırlanan oryantasyon programı, her çocuğa özel olarak bilgilendirme ve yakın ilgi ile şekillendirilip, uygulanır. Program kapsamında; okulumuz ve personelimiz tanıtılıp, çeşitli tanışma ve kaynaşma oyunları oynanır. Psikologumuz tarafından velimize süreç ile ilgili gerekli bilgiler aktarılır.

Bireyi Tanıma Çalışmaları:

Çocuğun içinde yaşadığı aile ortamı ve bulunduğu sosyal grup öğrenciyi tanımak için önemlidir. Bu nedenle, grup içi gözlemleri, öğretmeni ile çalışmalar, veli görüşmeleri ve çocuk ile bireysel görüşmeler yapılır. Gerekli durumlarda ise öğrencinin gelişimini belirlemek ve takip etmek amacıyla test ve envanterler uygulanır.

1.AGTE(AnkaraGelişimTaramaEnvanteri)

2.MetropolitanOkulOlgunluğuTesti

3.BenderGestal GörselMotorAlgılamaTesti

4.Peabody Resim Kelime Testi

Aile Danışmanlığı:

Velimizin talebi üzerine, anne ve babanın birlikte katıldığı aile içi sorunlar ve çözümlerine dayanan psikolojik destek hizmetidir. Görüşmeler randevu sistemi ile gerçekleşmektedir.Bu amaçla aylık veli toplantıları düzenliyoruz. Bu toplantılarda çocuklarımızla ilgili konuları görüşüyoruz, eğitsel sohbetler düzenliyoruz.Ayrıca haftanın belirli günlerinde ayrılan saatlerde her veli bizlerle teke tek görüşme imkanı bulabiliyor. Aile danışmanlığı görüşmelerimizi ise gereken her zaman randevu vererek gerçekleştiriyoruz. Anaokulumuz da ki,her çocuk için belli dönemlerde hazırlanan gelişim raporlarını velilerimize ulaştırıyoruz